Fotografia Ślubna

Mój styl pracy w fotografii ślubnej cechuje naturalność.

Fotografia ślubna

Robiąc zdjęcia staram się uchwycić Was razem, a także emocje, które Wam towarzyszą. Zależnie od sytuacji, jestem niezauważalny i z ubocza rejestruję ciąg zdarzeń, a jeśli zachodzi potrzeba, aktywnie zawiaduję sytuacją, by uzyskać pożądany efekt.

Wszystko po to, by zaprezentować Was jak najlepiej i wyeksponować chemię, która Wasz łączy.
W postprodukcji kieruję się zasadą, że zdjęcie w odbiorze powinno cechować się naturalnym pięknem. Narzędzia w
postaci programów graficznych mają za zadanie podkreślić to co w ujęciach jest najlepsze, a nie kompletnie je przerobić. Poza tradycyjnymi zdjęciami grupowymi, staram się unikać ujęć, na których goście są sztucznie ustawieni i stawiam na naturalność. Moim zadaniem jest stworzenie ponadczasowych ujęć, które z biegiem lat będą u odbiorcy wywoływały przede wszystkim wzruszenie. Fotografia ślubna ma za zadnie zaoferować wam pamiątki, które będą z wami przez resztę życia, pozwalając na cofnięcie się do tego pięknego momentu. Swoje usługi świadczę na terenie Olsztyna i w jego okolicach, dojeżdżając we wskazane miejsce.

W ramach przykładowego pakietu fotografii ślubnej oferuję: wykonanie reportażu z przygotowań, błogosławieństwa,
uroczystości zaślubin oraz wesela do godz. 1 w nocy. Jest w tym również ujęta sesja ślubna w innym, wspólnie ustalonym dniu. Może mieć ona formę pleneru znajdującego się w wybranym przez was miejscu i być zrealizowana w dowolnym stylu. Staram się być elastyczny, dzięki czemu mogę sprostać wymaganiom klientów. Dojazd w obrębie 50 kilometrów wokół Olsztyna jest gratis. Chcąc zaoferować Wam fotografie dostosowane do waszych
potrzeb, oferuję różnego rodzaju dodatkowe opcje, takie jak fotobudka, reportaż z poprawin czy sesja narzeczeńska.
Wszystko w wybranej oprawie np. na indywidualnie przygotowanym pendrivie, w formie fotoksiążki lub albumu. Różne
opcje przechowywania zdjęć pozwalają na dostosowanie ich do preferencji moich Klientów.

Pakiet sesji ślubnej zawiera

500 zdjęć o prawidłowo ustalonej kolorystyce

150 zdjęć poddanych zaawansowanej obróbce

indywidualnie przygotowanego pendriva

dojazd w odległości 50 km od Olsztyna

reportaż z przygotowań

reportaż zaślubin

reportaż z wesela do godz. 1 w nocy

sesję plenerową

galerię online

Dodatkowe opcje do usługi fotografii ślubnej

fotoksiążka lub album tradycyjny z odbitkami

pakiet odbitek w ozdobnym opakowaniu

dodatkowy, spersonalizowany pendrive

sesja narzeczeńska

reportaż z poprawin

fotobudka

wydruki wielkoformatowe

Pytania i odpowiedzi

W jaki sposób można zarezerwować termin?

Gwarancją rezerwacji terminu jest podpisanie umowy i wpłacenie zadatku. Preferuję osobiste spotkania ponieważ możemy poznać się bliżej, jednak jeśli nie ma takiej możliwości możemy to załatwić za pomocą maila.

Jak wygląda moja praca w dniu ślubu?

Staram się nie przeszkadzać i być niezauważalnym. Chcę by zdjęcia oddawały w naturalny sposób wydarzenia i emocje Waszego dnia. Czasami jednak, zależnie od potrzeb, muszę wziąć ster w swoje ręce. Podpowiadam wtedy jak zachować się w określonych sytuacjach i jak ustawić się dla jak najlepszego ujęcia. Wszystko w przyjemnej i partnerskiej atmosferze.

Jak wygląda i ile trwa sesja ślubna?

Wszystko zależy od wspólnych ustaleń. Umawiamy się na konkretny termin, najczęściej jest to pierwszy tydzień po ślubie. Miejsce i scenariusz ustalamy wspólnie. To od was zależy gdzie wykonamy sesję. Jeśli nie macie pomysłu na jej realizację to zdajcie się na moje doświadczenie. W przypadku dodatkowych kosztów związanych z sesją (np. opłaty za wejście) ponoszą je Państwo Młodzi. Czas trwania sesji to ok. 2-3 godzin. Sesja w moim wykonaniu ma być nie tylko elementem usługi, ale chcę by była dla Was również formą niecodziennego przeżycia i nowego doświadczenia.

Jak wygląda kwestia wynajmu fotobudki?

Przed weselem ustalamy wspólnie wybór tła/ścianki do zdjęć oraz grafikę na wydruku. Czas wynajmu powinien być uzależniony od liczby gości. Urządzenie jest wystawiane na ok 30 min przed planowanym uruchomieniem. Najczęściej odbywa się to niedługo po pierwszym tańcu. Goście mogą robić sobie pamiątkowe zdjęcia w zabawnych przebraniach. Każdy uczestnik dostanie własny wydruk. Przy fotobudce zawsze jest animator czuwający nad zabawą gości. Jest możliwość również umieszczenia dodatkowego wydruku wraz z życzeniami w pamiątkowej księdze gości. Po zakończonej usłudze Państwo Młodzi dostaną pendriva ze wszystkimi zdjęciami z fotobudki. Wtedy również następuje rozliczenie za tę część usługi.

Jaki jest czas oczekiwania na zdjęcia?

To zależy od terminu ślubu, gwarantowany czas to max. 90 dni od zakończenia ostatnich zdjęć. Przeważnie jednak oddaję zlecenia do 2 miesięcy po ślubie. W międzyczasie przesyłam kilkanaście zdjęć w formie zapowiedzi.

Czy na albumy i inne dodatki musimy decydować się przed podpisaniem umowy?

Nie. To jest kwestia, która możemy ustalić w późniejszym terminie. Podchodzę do tego bardzo indywidualnie i dopiero na bazie powstałego materiału wspólnie wybierzemy najodpowiedniejszą opcję.

Od czego zależy koszt albumów i fotoksiążek?

Koszt jest uzależniony od ilości stron/rozkładówek, sposobów oprawy, ozdobnych opakowań i dodatków w postaci graweru, okienek itp. Podane widełki cenowe są jedynie orientacyjne. W przypadku zamawiania większej ilości produktów, jest możliwość uzyskania interesujących rabatów na podstawie oferty producenta. Projekt do pierwszej fotoksiążki przygotowuję Państwu bezpłatnie i przesyłam do akceptacji.

O której zaczynam fotografowanie?

Godzinę ustalamy na podstawie harmonogramu dnia ślubu. Dostosowuję się do Państwa. Jeśli będą Państwo chcieli bym fotografował od początku przygotowań (fryzjer, makijaż itp.) to chętnie przyjadę wcześniej. Pracuję do końca oczepin jednak nie dłużej niż do godz. 1 w nocy.

Czy posiadam zgodę od Kurii na fotografowanie w obiektach sakralnych?

Tak, posiadam.

Na jakim sprzęcie pracuję?

Pracuję na pełnoklatkowej, profesjonalnej lustrzance marki Nikon. Aparat uzupełniam o wysokiej jakości, profesjonalne jasne obiektywy, zmienno i stało ogniskowe. W razie potrzeby wspomagam się oświetleniem błyskowym w postaci współpracujących ze sobą kilku lamp systemowych. Zdjęcia obrabiam na oprogramowaniu Adobe Lightroom oraz Photoshop.

Na czym polega obróbka wybranych zdjęć?

Z całego materiału wybieram 500 najlepszych fotografii. Obrabiam je w zakresie poprawnego oddania kolorystyki. Z tego materiału wybieram 150 zdjęć, którym poświęcam więcej uwagi, w razie potrzeby retuszuję itp. Jednak nie ingeruję w fotografie na tyle mocno by zatraciły naturalny charakter. Jest to zasadniczy materiał do wykorzystania w fotoksiążce.

Czy przed samym ślubem jeszcze się spotykamy?

Chętnie, na kilka dni przed ślubem spotykam się parami młodymi w celu doprecyzowania harmonogramu. Wtedy też podpowiadam jak zachować się w określonych sytuacjach i jak zorganizować kwestie związane bezpośrednio z moim zadaniem (np. wejście i wyjście z kościoła, zdjęcie grupowe, zdjęcia z gośćmi itd.)

Czy mam zarejestrowaną działalność gospodarczą?

Tak. Pod imieniem i nazwiskiem mam zarejestrowaną działalność gospodarczą. Wystawiam faktury VAT. Fotografia jest moim jedynym zajęciem, dzięki czemu mogę w pełni zawodowo poświęcić się swoim klientom.

 

Jeśli chcesz porozmawiać o współpracy lub masz pytania - zadzwoń!

+48 515 232 515

Kuba Zdanowicz Fotografia