Fotografia Ślubna

Mój styl pracy w fotografii ślubnej cechuje naturalność.

Dziękuję za zainteresowanie moimi zdjęciami. Cieszę się, że moje prace zwróciły Waszą uwagę i chcecie dowiedzieć się więcej o mnie i mojej ofercie.

Jak pracuję? Należę do osób, które nie potrafią ustać w miejscu. W trakcie reportażu jestem wszędzie. Jednocześnie staram się być stroną obserwującą, a nie uczestnikiem wydarzenia. Umiejętnie godząc te dwie cechy udaje mi się chwytać momenty niepostrzeżenie

Zawodowo fotografuję od 2005 roku, jednak moje zainteresowania w tym kierunku sięgają znacznie wcześniej, kiedy jeszcze jako dziecko biegałem z wielkim i ciężkim aparatem marki Lomo dokumentując wakacyjne przygody (niestety okazało się, że nie potrafiłem właściwie założyć filmu – zdjęć brak). Później przyszedł czas liceum i za sprawą znajomych wróciłem do fotografii. Z biegiem lat pasja zamieniła się w źródło utrzymania. Pracę w branży zaczynałem od podstaw jeszcze w czasach fotografii analogowej. Przez lata, pracując w laboratoriach fotograficznych zgłębiałem tajniki zawodu. Doskonaliłem się w doborze kadru, właściwej ekspozycji i kolorystyki. Warsztatu umiejętności uczyłem się od innych fotografów w codziennej pracy. Z biegiem czasu dojrzałem do rozpoczęcia własnej działalności. Od tej pory wieloletnie doświadczenie przekładam bezpośrednio na swoje prace. Jednak każde nowe zlecenie poszerza moje horyzonty, wciąż uczę nowych nowych rzeczy i nie boję się eksperymentować.

W kontakcie z ludźmi stawiam na partnerską, miłą i uczciwą atmosferę współpracy. Lubię konkrety. Mam głowę pełną pomysłów, a przy tym jestem otwarty na zdanie innych.

Fotografując, staram się uchwycić Was razem z waszymi emocjami. Zależnie od sytuacji jestem dyskretny i z ubocza rejestruję ciąg zdarzeń, a jeśli zachodzi potrzeba aktywnie zawiaduję sytuacją, by uzyskać pożądany efekt. Wszystko po to, by zaprezentować Was jak najlepiej i wyeksponować chemię, która Wasz łączy.

W postprodukcji kieruję się zasadą, że zdjęcie powinno cechować się naturalnym pięknem. Narzędzia w postaci programów graficznych mają za zadanie podkreślić to co w ujęciach jest najlepsze, jednak nie nadużywam ich.

Moim zadaniem jest stworzenie ponadczasowych, naturalnych ujęć, które przywołają Wam Wasze najpiękniejsze wspomnienia.

Zapytaj o wolny termin!

Akceptacja przetwarzania danych osobowych

7 + 6 =

Historie ślubne

Zależnie od wybranego pakietu możecie otrzymać

nawet 600 zdjęć o prawidłowo ustalonej kolorystyce

170 zdjęć poddanych zaawansowanej obróbce

indywidualnie przygotowanego pendriva

pakiet 150 odbitek w formacie 15x23

fotoksiążkę

dojazd w odległości 50 km od Olsztyna

reportaż z przygotowań

reportaż zaślubin

reportaż z wesela do godz. 1 w nocy

mini sesja w dniu ślubu

galerię online

Dodatkowe opcje do usługi fotografii ślubnej

fotoksiążka lub album tradycyjny z odbitkami

sesja narzeczeńska

sesja poślubna

reportaż z poprawin

fotobudka

wydruki wielkoformatowe oraz wydruki na płótnie

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

W jaki sposób można zarezerwować termin?

Gwarancją rezerwacji terminu jest podpisanie umowy i wpłacenie zadatku. Preferuję osobiste spotkania ponieważ możemy poznać się bliżej, jednak jeśli nie ma takiej możliwości możemy to załatwić za pomocą maila.

Jak wygląda moja praca w dniu ślubu?

Staram się nie przeszkadzać i być niezauważalnym. Chcę by zdjęcia oddawały w naturalny sposób wydarzenia i emocje Waszego dnia. Czasami jednak, zależnie od potrzeb, muszę wziąć ster w swoje ręce. Podpowiadam wtedy jak zachować się w określonych sytuacjach i jak ustawić się dla jak najlepszego ujęcia. Wszystko w przyjemnej i partnerskiej atmosferze.

Jak wygląda i ile trwa sesja poślubna?

Wszystko zależy od wspólnych ustaleń. Umawiamy się na konkretny termin, najczęściej jest to pierwszy tydzień po ślubie. Miejsce i scenariusz ustalamy wspólnie. To od was zależy gdzie wykonamy sesję. Jeśli nie macie pomysłu na jej realizację to zdajcie się na moje doświadczenie. W przypadku dodatkowych kosztów związanych z sesją (np. opłaty za wejście) ponoszą je Państwo Młodzi. Czas trwania sesji to ok. 2-3 godzin. Sesja w moim wykonaniu ma być nie tylko elementem usługi, ale chcę by była dla Was również formą niecodziennego przeżycia i nowego doświadczenia.

Jak wygląda kwestia wynajmu fotobudki?

Przed weselem ustalamy wspólnie wybór tła/ścianki do zdjęć oraz grafikę na wydruku. Czas wynajmu powinien być uzależniony od liczby gości. Urządzenie jest wystawiane na ok 30 min przed planowanym uruchomieniem. Najczęściej odbywa się to niedługo po pierwszym tańcu. Goście mogą robić sobie pamiątkowe zdjęcia w zabawnych przebraniach. Każdy uczestnik dostanie własny wydruk. Przy fotobudce zawsze jest animator czuwający nad zabawą gości. Jest możliwość również umieszczenia dodatkowego wydruku wraz z życzeniami w pamiątkowej księdze gości. Po zakończonej usłudze Państwo Młodzi dostaną pendriva ze wszystkimi zdjęciami z fotobudki. Wtedy również następuje rozliczenie za tę część usługi.

Jaki jest czas oczekiwania na zdjęcia?

To zależy od terminu ślubu, gwarantowany czas to max. 90 dni od zakończenia ostatnich zdjęć. Przeważnie jednak oddaję zlecenia do 2 miesięcy po ślubie. W międzyczasie przesyłam kilkanaście zdjęć w formie zapowiedzi.

Czy na albumy i inne dodatki musimy decydować się przed podpisaniem umowy?

Nie. To jest kwestia, która możemy ustalić w późniejszym terminie. Podchodzę do tego bardzo indywidualnie i dopiero na bazie powstałego materiału wspólnie wybierzemy najodpowiedniejszą opcję.

Od czego zależy koszt albumów i fotoksiążek?

Koszt jest uzależniony od ilości stron/rozkładówek, sposobów oprawy, ozdobnych opakowań i dodatków w postaci graweru, okienek itp. Podane widełki cenowe są jedynie orientacyjne. W przypadku zamawiania większej ilości produktów, jest możliwość uzyskania interesujących rabatów na podstawie oferty producenta. Projekt do pierwszej fotoksiążki przygotowuję Państwu bezpłatnie i przesyłam do akceptacji.

O której zaczynam fotografowanie?

Godzinę ustalamy na podstawie harmonogramu dnia ślubu. Dostosowuję się do Państwa. Jeśli będą Państwo chcieli bym fotografował od początku przygotowań (fryzjer, makijaż itp.) to chętnie przyjadę wcześniej. Pracuję do końca oczepin jednak nie dłużej niż do godz. 1 w nocy.

Czy posiadam zgodę od Kurii na fotografowanie w obiektach sakralnych?

Tak, posiadam.

Na jakim sprzęcie pracuję?

Pracuję na pełnoklatkowej, profesjonalnej lustrzance marki Nikon. Aparat uzupełniam o wysokiej jakości, profesjonalne jasne obiektywy, zmienno i stało ogniskowe. W razie potrzeby wspomagam się oświetleniem błyskowym w postaci współpracujących ze sobą kilku lamp systemowych. Zdjęcia obrabiam na oprogramowaniu Adobe Lightroom oraz Photoshop.

Na czym polega obróbka wybranych zdjęć?

Z całego materiału wybieram 500 najlepszych fotografii. Obrabiam je w zakresie poprawnego oddania kolorystyki. Z tego materiału wybieram 150 zdjęć, którym poświęcam więcej uwagi, w razie potrzeby retuszuję itp. Jednak nie ingeruję w fotografie na tyle mocno by zatraciły naturalny charakter. Jest to zasadniczy materiał do wykorzystania w fotoksiążce.

Czy przed samym ślubem jeszcze się spotykamy?

Chętnie, na kilka dni przed ślubem spotykam się parami młodymi w celu doprecyzowania harmonogramu. Wtedy też podpowiadam jak zachować się w określonych sytuacjach i jak zorganizować kwestie związane bezpośrednio z moim zadaniem (np. wejście i wyjście z kościoła, zdjęcie grupowe, zdjęcia z gośćmi itd.)

Czy mam zarejestrowaną działalność gospodarczą?

Tak. Pod imieniem i nazwiskiem mam zarejestrowaną działalność gospodarczą. Wystawiam faktury VAT. Fotografia jest moim jedynym zajęciem, dzięki czemu mogę w pełni zawodowo poświęcić się swoim klientom.

 

Szukasz innych usługodawców z branży ślubnej?

Wiele lat pracy w roli fotografa ślubnego, pozwoliło mi współpracować w wieloma świetnymi specjalistami.

Poniżej przedstawiam firmy, z którymi wielokrotnie mogłem współpracować i uważam, że korzystając z ich usług, zyskacie 100% satysfakcję.

Amadeofilm

Doświadczona ekipa filmowców. Oglądanie ich produkcji to sama przyjemność – www.amadeofilm.pl/

77Video Creative Video Studio

Profesjonalne produkcje video nie tylko na ślub – www.77video.pl/

O!FILM

Niekonwencjonalne podejście i zaangażowanie. Filmy na najwyższym poziomie – www.ofilm.pl/

Studio eRKa

Świetna atmosfera współpracy i duża elastyczność – www.facebook.com/StudioErka/

Babka i Ciacho

Najlepsi cukiernicy w mieście. Osłodzą Wam każdą uroczystość – www.babkaiciacho.pl/

Tortolandia – Ewa Jończyk

Torty Ewy to istne dzieła sztuki! Wysokiej jakości manufaktura cukiernicza, która swoimi smakami zachwyci każde podniebienie – https://www.facebook.com/TortolandiaEwaJonczyk/

Makeupownia

Jest to chyba najbardziej znana w Olsztynie pracowania wizerunku – i nie bez powodu 🙂 – www.makeupownia.eu/

AAJ Event – Dekoracja Światłem / Technika Koncertowa

Pomogą Wam stworzyć niesamowity klimat z użyciem światła dźwięku – http://www.aajevent.pl/

Stylove

Świetna pracownia kompleksowej organizacji i dekoracji najróżniejszych wydarzeń – www.stylovestudio.pl/

Decoflore Pracownia Dekoratorska
Przepiękne dekoracje, które ozdobią Wasz ślub – www.decoflore.pl/

Kwiaciarnia W te pędy

Naturalne bukiety i dekoracje. Tworzą oryginalne i piękne kompozycje, które Was oczarują – www.wtepedy.pl/

Kwiaciarnia Badyle

Piękne i starannie wykonanie bukiety i dekoracje kwiatowe – https://www.facebook.com/Kwiaciarnia-Badyle-Olsztyn-111328937334475www.wtepedy.pl/

Twoi Wodzireje

Profesjonaliści to mało powiedziane. Nie ma możliwości by impreza z nimi była nudna. A to wszystko ze smakiem i pełną kulturą 😉 – www.twoiwodzireje.pl/

Panowie od Muzyki

Świetni DJ i wodzireje. Nagłośnią i oświetlą. Przyjęcia z nimi przechodzą do legendy – www.panowieodmuzyki.pl/

 

 

Jeśli chcesz porozmawiać o współpracy lub masz pytania - zadzwoń!

+48 515 232 515

Kuba Zdanowicz Fotografia